מחשב נייח, מחשב נייד, טאבלט, טלפון

איך מהירות גבוהה של השרת תצמצם אחוזי נטישה?

כאשר גולש נכנס לאתר, הוא מבצע החלטה ראשונה בתוך שניות ספורות. ה”משוכה” הזו נחשבת לגבוהה במיוחד, כזו שרבים מבין הגולשים אינם עוברים – כלומר שחלק ניכר מהם למעשה לבוחרים לעזוב את האתר ולרוב זה קורה לטובת אתר אחר המציע שירות או תוכן דומה. אין ספק כי למהירות שבה האתר נטען יש את המשקל הגבוה ביותר הגורם להמשך גלישה או לנטישה, כאשר ככל שהגלישה מתבצעת בקלות ובמהירות – כך סביר להניח שאחוזי הנטישה יקטנו.

מדוע ישנה חשיבות גבוהה לאחסון איכותי של אתרי אינטרנט?

לאחסון אתרים המבוסס על תשתית טובה, ישנה השפעה רבה על היכולת של האתר לתפקד כמו שצריך. בתהליך של בניית אתרים איכותיים חשוב להשקיע, מלבד בנושא העיצוב והתוכן – גם בבחירה נבונה של שירותי המחשוב והאחסון אשר יתנו את ה”גב” לאתר באופן שוטף. חשוב להבין כי כאשר השרת עמוס בקבצים כבדים, האתר לא יכול לעלות במהירות המיטבית עבורו. מבחינת הגולש זה אומר שמרגע ההקשה על המקלדת ועד לטעינת הדף, יחלפו שניות ארוכות. מבחינת בעלי האתר, זה אומר שהסיכוי לאבד את הגולש כלקוח גובר ככל שהזמן חולף, כיוון שהלקוח הפוטנציאלי הזה הפך למתוסכל והעדיף לנטוש מאשר להמשיך ולהמתין.

שרת שיכול להכיל את האתר ואיננו עמוס מדי, יאפשר תנועה זורמת באתר ויצמצם למינימום את זמן הטעינה של דפי האתר. הגולשים שייכנסו לאתר, לא ייאלצו להמתין יותר מדי והם מייד יועברו לדף הבית – והשלב הראשוני הזה חשוב ביותר, כאמור – והוא זה שמייצר את מרבית מקרי הנטישה.

מניעת אחוזי נטישה בשלבים מאוחרים של הגלישה

מהירות אתר נמוכה עשויה לתסכל גולשים בכל שלב שבו הם נמצאים, אם זה בכניסה הראשונה לדף הבית או לאחר מכן, כשהם כבר מעמיקים את ההיכרות עם האתר ומה שיש לו להציע עבורם. מה שעשוי לקדם אותם לעבר הקופה ולהניע לפעולה, הוא בין היתר גם מהירות השרת וזה מכיוון שנטישה ניתן לבצע הרי בכל רגע.

עם זאת, השלב הקריטי מכולם הוא השלב הסופי שהוא התשלום, כאשר טעינה איטית של העמוד בשלב של הכנסת הפרטים האישיים ונתוני כרטיס האשראי – “מעניקה” לגולש עוד זמן לחשוב ואולי גם להתחרט על ההחלטה לבצע רכישה. מה שזה בעצם אומר, זה שכל העבודה שבוצעה עד אותו רגע כאילו לא התרחשה – במיוחד אם הגולש עוזב וכן מבצע את הקנייה, אבל אצל המתחרים. שרת חזק שתומך במהירות אתר אופטימלית בכל שלב, ימנע אחוזי נטישה שנוצרים מהסיבה הזו.

השפעת מהירות השרת על הקידום של האתר ומניעת אחוזי נטישה

גם פעילות לקידום אורגני של האתר מושפעת במידה רבה מהמהירות של טעינת דפי האתר, הנובעת מאיכות האחסון שלו. אתרים המדורגים ראשונים בגוגל מגיעים לציונים הגבוהים הללו, בין היתר, בשל חווית משתמש טובה וזמינות מרבית לגולשים. קהל גולשים קבוע שנכנס לאתרים שוב ושוב ומייצר תנועה גבוהה ורכישות חוזרות, ידורג גבוה בסולם של גוגל, ייחשף לקהל חדש בצורה טובה יותר ואחוזי הנטישה שלו יפחתו.
חזרה אל עמוד הבית

Call Now Button
Open chat
1
היי נעים מאוד, שמי גילי ואני כאן כדי לסייע לך בכל שאלה.
דילוג לתוכן