שירותי מחשוב ענן

מחשוב ענן – תקציר.

צמד המילים מחשוב ענן הפך להיות שגור בפיו של כל בעל עסק היום. רובנו מבנים שכל עוד ישנה התקדמות טכנולוגית, יותר ויותר מוצרים ושירותי מחשוב יעברו גם כן לענן. מחשוב ענן מרכיב בתוכו שלל רב של פתרונות ומוצרים. הסיטואציה נהפכה לכך שבקרוב כל מה שנצטרך יהיה מסך מקלדת + עכבר ומחשב קטן, בעוד ששאר המוצרים יבצעו מעבר לענן. כבר היום ניתן לרכוש שטחי אחסון ושרתים כחלק ממחשוב הענן וזאת היא רק ההתחלה.

מחשוב ענן

שירותי מחשוב ענן לעסקים.

כמו שכבר הבנו המגמה היא מגמה עולה בכל הקשור למחשוב ענן לעסקים. טכנולוגית העבר המידע משתפרת בקצב מסחרר כבר כמעט וניתן ליהנות מכל מחשוב הענן כפי שאנו מייחלים לזה. ללא תקלות.

לכן כל חברה המספקת שירותי מחשוב לעסקים גם כן חייבת להתקדם עם השוק הדוהר לענן. בתור חברת מחשוב חשוב לנו לאפשר ללקוחות שלנו ליהנות משלל הפתרונות.

אז מה חשוב לדעת לפני שעוברים לענן:

מכיוון שישנן אין ספור חברות המציעות מחשוב ענן קשה יהיה למצוא את הבדלי האיכות בין חברה לחברה. אבל כדי באמת ליהנות משירות מחשוב בענן יש צורך להכיר כמה נתונים לפני. רצוי דבר ראשון לבצע בדיקת מהירות אינטרנט על מנת לראות האם הרשת שלכם מסוגלת לספק לכם שירותי ענן. ניתן לבצע בדיקת מהירות באחת הכתובת למטה. לאחר שבדקנו את מהירות הגלישה שלנו ובמידה שמהירות הגלישה היא מעל 30 מגבייט ניתן יהיה להמשיך לביצוע השדרוג. במידה ואתם לא עומדים בקריטריון זה, מומלץ יהיה לשדרג את רוחב הפס שלכם. לא ניתן לקיים מחשוב ענן ברמה גבוהה עם חיבור אינטרנט אטי.
דבר נוסף שחשוב לדעת הוא “זמני השבתה”, (זמנים בהם הציוד צריך לעבור תחזוקה או תיקונים). חברה המספקת שירותי ענן איכותיים צריכה להתחייב לזמן פעילות. לצורך העניין – אופיס 365 של חברת מייקרוסופט מתחייבת ל .99.9% שבהם שירותי הענן יעבדו. דבר אחרון שחשוב לברר הוא מה קורה בזמן תקלה והאם יש למחשוב בענן שלכם גיבוי וחלופה למקרה של תקלה.

 

חסכון בשירותי מחשוב ענן

מחשוב ענן יכול לחסוך הרבה פעמים כסף רב, מהעברת השרתים המקומיים לשרתים בענן, שרתי דואר שרתי קבצים ומערכות CRM. על ידי מחשוב הענן ניתן לחסוך שימוש בחשמל ובתחזוקה שותפת שללא מחשוב ענן הייתה יכולה להגיע למאות שקלים בעסקים קטנים ובינוניים ועד אלפי שקלים בחברות גדולות יותר.

שירותי מחשוב ענן פופולריים

שירותי מחשוב ענן מכילים בתוכם שלל שירותים, חלקם מוכרים וחלקם מוכרים פחות. נערוך בפניכם סקירה קצרה של 3 שירותים מחשוב ענן פופולריים בעיקר:

  1.  גיבוי ענן – גיבוי הענן הוא באמת אחד השירותים הפופולריים ביותר שקיימים היום וניתן למצוא מאות חברות בארץ והחול המצעים לכם שירותי גיבוי בענן החל ממחירים של 5-10$ בתשלום חודשי (לגרסאות ביתיות) ועד 90-150$ (לגרסת העסקים) למידע נוסף על גיבוי ענן ⇐
  2. שרתי דואר בענן – בעוד שאת שירותי הגיבוי ניתן למצוא בכל מקום, שרתי דואר בענן הם קצת יותר מורכבים. שרתים אלו יכולים לספק לשמש לכם כשרת דואר עליו תוכלו להרכיב את שם הדומיין שלך (שם החברה) ולפתוח תיבות ככל שתצטרכו. חברות מסוימות מספקות את השרות תמורת תשלום לפי תיבה וחברות אחרות מבקשות תשלום כולל לכ השרת וניתן לפתוח תיבות ללא הגבלת מחיר. למידע נוסף על שרתי דואר בענן ⇐
  3. שיתוף קבצים בענן. – שירותי שיתוף קבצים בענן לרוב מתייחסים או לשרתי אחסון גדולים שמרכבים בתוכם מאות משתמשים. אופציה נוספת לשיתוף קבצים בענן הם תוכנות כגון : Dropbox, Google Drive, Cloud Me, OneDrive.

 

Call Now Button
Open chat
1
היי נעים מאוד, שמי גילי ואני כאן כדי לסייע לך בכל שאלה.
דילוג לתוכן