תקשורת מחשבים וניהול רשתות

הרבה עסקים קטנים עובדים כיום בצורת “קבוצת עבודה”. כלומר שתקשורת מחשבים מבוצעת בתוך קבוצת מחשבים קטנה המקושרת בינה לבין עצמה. בצורה כזאת יש אפשרות לנהל ולשתף מידע בין העמדות. אפשר להעביר ולשתף מסמכים. לשתף מדפסות שמחוברות למחשבים ברשת ועוד..

הבעיה מתחילה כאשר לא כל העמדות שוות אחת לשנייה. תופעה זאת היא מוכרת וידועה ברוב החברות הקטנות ובינוניות, לא בכל המערכות במשרד קיימת אותו מערכת הפעלה או מורכב אותו הציוד. לכן יכול להיווצר פער משמעותי בתקשורת המשרד השוטפת בין העמדות.

ה”אג’נדה” של שירותי המחשוב לעסקים שלנו היא ליצור סביבת עבודה זורמת וחלקה וכמובן בעלת אבטחת מידע חזקה.

על מנת שהעמדות השונות או השוות יוכלו לתפקד בצורה חלקה יש את הצורך להעביר את ניהול הרשת למכונה חזקה אחת שתיתן הרשאות נכונות לשימוש ברשת ותווסת את התנועה בצורה חכמה. מכונה כזאת נקראת שרת. השרת מאפשר חלוקה נכונה של הרשאות משתמשים. חלוקה נכונה של משאבים כמו מדפסות וסורקים בין המשתמשים. אפשרות לשיתוף קבצים בין מחלקות ואבטחתם. גיבוי כולל ועבודה מהירה.

ניהול חכם ומאובטח של רשת צריך לעבוד דרך “חומת אש” בסטארט שירותי מחשוב מתקדמים אנו מנהלים את החברות שלנו דרך חומות האש המתקדמות בשוק ובכך מאפשרים לעסק עבודה חלקה מול שירותי האינטרנט ושירותי הרשת הפנימית.

בין כל עמדות המחשב יש צורך בהרכבת סוויץ’ (נתב) שמאפשר מעבר נכון של נתונים. ניהול הסוויץ’ מאפשר מתן הרשאות למשתמשים שזקוקים למעבר נתונים גבוה והגבלת העברה של משתמשים אחרים. ניהול הרשת מתבצע קודם כל על ידי הכנת תוכנית עבודה מול הלקוח. אנחנו מחלקים את רשת המחשבים למחלקות וקבוצות עבודה ומספקים הרשאות לכל קבוצה שמאפשרות לנו להחליט לאן כל אחד יכול לגשת גם ברשת הפנימית וגם ברשת האינטרנט החיצונית. חלוקה זאת יוצרת מערכת תמרורים ורמזורים לרשת ומאפשרת מניעת התנגשיות בין החבילות הנושאות את הנתונים ומעבר בטוח ומהיר.

לפנכם סרטון קצר שמסביר איך הרשת עובדת (למתעניינים)

מומלץ להעביר דקה קדימה  😉

Call Now Button
Open chat
1
היי נעים מאוד, שמי גילי ואני כאן כדי לסייע לך בכל שאלה.
דילוג לתוכן